Fall 11 Youth Athena
Team Schedules - U14 Athena B
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD from iPhone App Store. Schedule Mobile Web App for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
 A2 : 98 Norcross Fury Premier - Ath B555552555547 20  2  1 0
 A3 : WGFC United 98 Elite - Ath B555555025542 15  6  1 0
 A9 : Buckhead FC Gold - Ath B - Forfeited 055505555540 15  7  0 0
 A4 : NASA G16 Premier - Ath B005220555024 -2  13  0 0
 A8 : Atlanta Fire United Gold - ATH B255205000524 7  10  0 0
 A1 : Alpharetta Ambush RED - Ath B022020552523 -3  16  1 0
 A11 : Lanier Sharks 97/98 - Ath B000055520219 -5  13  1 0
 A7 : TopHat-16 Navy - Ath B202020520518 -2  13  0 0
 A6 : TSC 98 Elite - Ath B522202-200516 0  13  2 1
 A5 : Concorde Fire North Black-Ath B20200500009 -15  23  0 0
 A10 : CFC East Lady Chiefs Gold 98 - Ath B00000000000 -30  33  0 0

Bracket - Saturday, September 10, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6134  Atlanta International School  09:00 AM  1 A7 vs A8TopHat-16 Navy - Ath B 0 vs.Atlanta Fire United Gold - ATH B0
 6130  Norcross, Pinckneyville Park  10:30 AM  4 A2 vs A198 Norcross Fury Premier - Ath B 4 vs.Alpharetta Ambush RED - Ath B0
 6094  Coweta, Whitlock - DO NOT USE  05:00 PM  10 A3 vs A4WGFC United 98 Elite - Ath B 2 vs.NASA G16 Premier - Ath B1

Bracket - Saturday, September 17, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6127  Scott Hudgens Park  02:00 PM  1 A8 vs A9Atlanta Fire United Gold - ATH B 4F vs.Buckhead FC Gold - Ath B
Forfeited Game
0
 6135  Allen Creek  03:00 PM  1 A11 vs A3Lanier Sharks 97/98 - Ath B 0 vs.WGFC United 98 Elite - Ath B3
 6139  UQP  03:00 PM  02 A4 vs A2NASA G16 Premier - Ath B 0 vs.98 Norcross Fury Premier - Ath B2

Bracket - Sunday, September 18, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6121  UQP  01:00 PM  01 A4 vs A11NASA G16 Premier - Ath B 3 vs.Lanier Sharks 97/98 - Ath B1

Bracket - Saturday, September 24, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6123  Metro North Pk  11:00 AM  3 A4 vs A1NASA G16 Premier - Ath B 1 vs.Alpharetta Ambush RED - Ath B1
 6141  Tophat Soccer Club  12:30 PM  1 A7 vs A6TopHat-16 Navy - Ath B 1 vs.TSC 98 Elite - Ath B3
 6119  Scott Hudgens Park  02:00 PM  6 A8 vs A11Atlanta Fire United Gold - ATH B 3 vs.Lanier Sharks 97/98 - Ath B0

Bracket - Sunday, September 25, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6120  Norcross, Pinckneyville Park  03:00 PM  4 A2 vs A1198 Norcross Fury Premier - Ath B 3 vs.Lanier Sharks 97/98 - Ath B0
 6129  Coweta, Whitlock - DO NOT USE  04:00 PM  11 A3 vs A10WGFC United 98 Elite - Ath B 3 vs.CFC East Lady Chiefs Gold 98 - Ath B0
 6142  Alpharetta North Park  05:00 PM  1 A1 vs A7Alpharetta Ambush RED - Ath B 1 vs.TopHat-16 Navy - Ath B1
 6097  Concorde Ashford Dunwoody  05:00 PM  3 A5 vs A6Concorde Fire North Black-Ath B 4 vs.TSC 98 Elite - Ath B4

Bracket - Saturday, October 01, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6091  Windsor Parkway Sports Complex  12:00 PM  6 A9 vs A10Buckhead FC Gold - Ath B 4 vs.CFC East Lady Chiefs Gold 98 - Ath B0
 6126  North Mount Carmel Park  01:30 PM  2 A6 vs A4TSC 98 Elite - Ath B 1 vs.NASA G16 Premier - Ath B1
 6114  Tophat Soccer Club  06:00 PM  1 A7 vs A3TopHat-16 Navy - Ath B 0 vs.WGFC United 98 Elite - Ath B3

Bracket - Sunday, October 02, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6103  Allen Creek  04:00 PM  1 A11 vs A10Lanier Sharks 97/98 - Ath B 4 vs.CFC East Lady Chiefs Gold 98 - Ath B0
 6122  UQP  04:30 PM  01 A4 vs A9NASA G16 Premier - Ath B 0 vs.Buckhead FC Gold - Ath B4
 6128  Coweta, Whitlock - DO NOT USE  06:00 PM  10 A3 vs A1WGFC United 98 Elite - Ath B 2 vs.Alpharetta Ambush RED - Ath B1

Bracket - Saturday, October 08, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6117  North Mount Carmel Park  12:00 PM  2 A6 vs A8TSC 98 Elite - Ath B 0 vs.Atlanta Fire United Gold - ATH B0
 6111  Windsor Parkway Sports Complex  01:00 PM  6 A9 vs A5Buckhead FC Gold - Ath B 3 vs.Concorde Fire North Black-Ath B0

Bracket - Sunday, October 09, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6098  North Mount Carmel Park  01:00 PM  2 A6 vs A11TSC 98 Elite - Ath B 0 vs.Lanier Sharks 97/98 - Ath B1

Bracket - Saturday, October 15, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6105  Pleasantdale Park  08:00 AM  2 A10 vs A4CFC East Lady Chiefs Gold 98 - Ath B 0 vs.NASA G16 Premier - Ath B2
 6137  Norcross, Pinckneyville Park  02:00 PM  3 A2 vs A998 Norcross Fury Premier - Ath B 1 vs.Buckhead FC Gold - Ath B0
 6095  North Mount Carmel Park  03:00 PM  11 A6 vs A1TSC 98 Elite - Ath B 1 vs.Alpharetta Ambush RED - Ath B1
 6107  Tophat  03:00 PM  1 A7 vs A5TopHat-16 Navy - Ath B 2 vs.Concorde Fire North Black-Ath B2
 6138  Scott Hudgens Park  03:30 PM  1 A8 vs A3Atlanta Fire United Gold - ATH B 0 vs.WGFC United 98 Elite - Ath B3

Bracket - Sunday, October 16, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6109  Pleasantdale Park  01:00 PM  2 A10 vs A8CFC East Lady Chiefs Gold 98 - Ath B 1 vs.Atlanta Fire United Gold - ATH B5
 6108  Windsor Parkway Sports Complex  04:45 PM  6 A9 vs A3Buckhead FC Gold - Ath B 2 vs.WGFC United 98 Elite - Ath B1
 6115  North Mount Carmel Park  05:00 PM  1 A6 vs A2TSC 98 Elite - Ath B 0 vs.98 Norcross Fury Premier - Ath B3

Bracket - Saturday, October 22, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6089  Allen Creek  03:00 PM  2 A11 vs A5Lanier Sharks 97/98 - Ath B 2 vs.Concorde Fire North Black-Ath B0
 6104  Coweta, Whitlock - DO NOT USE  03:00 PM  11 A3 vs A2WGFC United 98 Elite - Ath B 1 vs.98 Norcross Fury Premier - Ath B1
 6118  Windsor Parkway Sports Complex  03:45 PM  6 A9 vs A7Buckhead FC Gold - Ath B 3 vs.TopHat-16 Navy - Ath B1

Bracket - Sunday, October 23, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6131  Scott Hudgens Park  01:00 PM  1 A8 vs A2Atlanta Fire United Gold - ATH B 0 vs.98 Norcross Fury Premier - Ath B1
 6113  Tophat Soccer Club  03:00 PM  1 A7 vs A10TopHat-16 Navy - Ath B 4 vs.CFC East Lady Chiefs Gold 98 - Ath B0
 6116  Windsor Parkway Sports Complex  03:00 PM  6 A9 vs A6Buckhead FC Gold - Ath B 1 vs.TSC 98 Elite - Ath B0

Bracket - Saturday, October 29, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6093  Scott Hudgens Park  02:00 PM  6 A8 vs A4Atlanta Fire United Gold - ATH B 0 vs.NASA G16 Premier - Ath B2
 6088  Allen Creek  03:00 PM  2 A11 vs A7Lanier Sharks 97/98 - Ath B 0 vs.TopHat-16 Navy - Ath B0
 6136  Norcross, Pinckneyville Park  04:30 PM  4 A2 vs A598 Norcross Fury Premier - Ath B 2 vs.Concorde Fire North Black-Ath B0
 6112  Webb Bridge Park  05:00 PM  2 A1 vs A9Alpharetta Ambush RED - Ath B 0 vs.Buckhead FC Gold - Ath B5

Bracket - Sunday, October 30, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6110  Concorde Ashford Dunwoody  10:30 AM  3 A5 vs A10Concorde Fire North Black-Ath B 1 vs.CFC East Lady Chiefs Gold 98 - Ath B0

Bracket - Saturday, November 05, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6140  Norcross, Pinckneyville Park  12:30 PM  4 A2 vs A798 Norcross Fury Premier - Ath B 1 vs.TopHat-16 Navy - Ath B0
 6100  Coweta, Whitlock - DO NOT USE  01:00 PM  6 A3 vs A6WGFC United 98 Elite - Ath B 1 vs.TSC 98 Elite - Ath B0
 6106  Allen Creek  03:00 PM  3 A11 vs A9Lanier Sharks 97/98 - Ath B 0 vs.Buckhead FC Gold - Ath B1
 6090  Concorde Ridgeview  03:00 PM  1 A5 vs A4Concorde Fire North Black-Ath B 0 vs.NASA G16 Premier - Ath B1
 6124  Webb Bridge Park  07:00 PM  1 A1 vs A8Alpharetta Ambush RED - Ath B 3 vs.Atlanta Fire United Gold - ATH B1

Bracket - Sunday, November 06, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6092  Concorde Ashford Dunwoody  04:00 PM  3 A5 vs A3Concorde Fire North Black-Ath B 1 vs.WGFC United 98 Elite - Ath B2
 6102  Pleasantdale Park  05:00 PM  2 A10 vs A1CFC East Lady Chiefs Gold 98 - Ath B 1 vs.Alpharetta Ambush RED - Ath B2

Bracket - Saturday, November 12, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6099  Concorde Ashford Dunwoody  01:00 PM  3 A5 vs A8Concorde Fire North Black-Ath B 0 vs.Atlanta Fire United Gold - ATH B4
 6132  Webb Bridge Park  03:00 PM  1 A1 vs A11Alpharetta Ambush RED - Ath B 0 vs.Lanier Sharks 97/98 - Ath B0
 6125  Metro North Pk  03:00 PM  3 A4 vs A7NASA G16 Premier - Ath B 0 vs.TopHat-16 Navy - Ath B2
 6133  Pleasantdale Park  05:30 PM  2 A10 vs A6CFC East Lady Chiefs Gold 98 - Ath B 0 vs.TSC 98 Elite - Ath B4

Bracket - Sunday, November 13, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 6096  Webb Bridge Park  01:00 PM  1 A1 vs A5Alpharetta Ambush RED - Ath B 3 vs.Concorde Fire North Black-Ath B0
 6101  Pleasantdale Park  05:00 PM  2 A10 vs A2CFC East Lady Chiefs Gold 98 - Ath B 1 vs.98 Norcross Fury Premier - Ath B4






Affinity Sports Copyright 2013, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.